Siyasetin kalitesi kadınlarla artar!

Haberler

Siyasetin kalitesi kadınlarla artar!

Ticaret Odası ve Ticaret Borsası seçimlerinde hiçbir kadın üye meclise giremedi. Sanayi Odası’nda ise üç kadın üyenin mecliste yer alması Gaziantep adına gurur verici bir tablo oluşturdu.

GSO Meclisine girmeyi başaran Per-Su Suni Deri Yönetim Kurulu Başkanı Perihan Çöçelli, seçim sürecini, hedeflerini ve kadının siyaset ve iş dünyasındaki yerini Güneş Gazetesi’ne anlattı:

 

ADİL KONUKOĞLU TEŞVİK ETTİ

“Gaziantep Sanayi Odası meclisine girmek gibi bir düşüncem yoktu. Teklif Başkanımız Adil Konukoğlu’ndan geldi. Önce kabul etmedim, sonra kadınların da siyasette, mesleki kuruluşlarda olması gerektiğini düşünerek aday olmaya karar verdim. Çift liste ile seçime girdik ve eşit oy aldık.

 GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÖREVE...

Siyasete çok sıcak bakmıyordum. Ancak seçim günü anladım ki, güçlü bir Türkiye için kadınlar da siyasette ve hayatın her alanında mutlaka olmalı. Karar mekanizmasında bir kadının olması konunun daha geniş boyutlarla ele alınmasını sağlayacaktır. Kadınlar bulundukları ortama, siyasete kalite getirirler.

ÖNCELİK KÜÇÜK ÖLÇEKLİ FİRMALARA

Öncelikle meslek grubumuzdaki sektörleri tanımak ve özellikle küçük ve orta ölçekli firmaları ileriye taşıyacak projeleri üretmek için çaba gösteriyorum. Özellikle hiç dış piyasalara açılmamış küçük çaplı firmalarımızın rekabet güçlerini arttırarak yurt dışı pazarlara açılmalarını sağlayacağız.”

 
             GÜNEŞ GAZETESİ

            -Emine ÖĞÜÇ-